Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Fiyat Analizi

Yeni başlayan biri olarak, Bitcoin fiyat analizi yapabilmek ve hangi stratejilerin kullanılacağını bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Stok Akış modeli ve aralığa bağlı eylem dahil olmak üzere fiyat hareketlerini analiz etmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler çok popülerdir ve fiyat negatife döner dönmez potansiyel fırsatları belirlemenize yardımcı olabilir. Ancak, bu stratejilerden birini kullanmadan önce, her yöntemin arkasındaki temel kavramları anladığınızdan emin olun. Aşağıdaki bilgiler, alım satımlarınız için hangilerini kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bitcoin Fiyat Analizi

Tim Draper’ın Bitcoin Analizi

Tim Draper ‘ın Bitcoin yorumu, yıl başında oldukça ilgi çekiyordu. Çılgın bir fiyat tahmini yaparak herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Bitcoin ‘in geleceğiyle ilgili birkaç yıllığına şüpheciliği olsada daha sonra Draper, tahminini söyledi. Kripto para biriminin 2022 yılı içinde 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Birçok kişi bu tahminin çılgınca şişirildiğini görse de Draper o zamandan beri tahminlerinin arkasında durdu. Benzinga yakın zamanda Draper ile röportaj yaptı ve bir röportajda tahminini yineledi. Draper tahminini ilk ana hatlarıyla belirttiğinden beri Bitcoin fiyatı yükseldi, ancak beklentileri neler?

Draper aktif bir kripto para yatırımcısı olsa da, piyasa tahminleri için en itibarlı kaynaklardan biri haline geldi. Yatırımcı, kripto topluluğunda saygın bir ‘etkileyici’ haline geldi. 2017 röportajında ​​​​Bitcoin’in birkaç yıl içinde 10.000 doları aşacağını tahmin etti, ki bu doğruydu. Kripto paranın fiyatı, 2018’de röportaj yapıldığında 8.000 doları aştı. Ayrıca, altı yıl önce 14 kadından sadece 1’inin Bitcoin’e sahip olduğu göz önüne alındığında, Draper’ın tahmini bir miktar ağırlık taşıyabilir.

Draper’ın belirttiği gibi, kripto para birimi hükümet tarafından desteklenmeyen bir para birimidir. Bunu kabul eden ülkeler güvenilir bir para birimine sahip olacak ve insanlar hükümetin kontrolünden kurtulacaktır. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda yatırım yapmak önemlidir ve yatırımlarınızı daha uzun süre tutmanızı tavsiye etti. Ek olarak, bitcoin’in fiyatı, hükümetlerin onu nasıl düzenlediğine bağlıdır.

Tim Draper, çeşitli şirketlere yatırım yapma konusunda uzun bir geçmişe sahip olsa da, son zamanlarda kadınların perakende harcamalarının önemli bir bölümünü oluşturduğuna inandığını söyledi. Buna ek olarak, kadın yatırımcıların bir sonraki BTC boğa piyasasını yönlendireceğine inanıyor. Ayrıca işletmelerin bitcoin’e geçerek kredi kartı ücretlerinden tasarruf edebileceğine inanıyor. Ünlü bir bitcoin HODLer olarak Draper’ın tahmini, bir sonraki BTC boğa piyasası için katalizör olabilir.

Tim Mashinsky’in BTC Analizi

Tim Mashinsky ‘nin tahminlerine aşina değilseniz, ilk etapta kripto para biriminin yükselişini sağlayan aynı temel varsayımlara dayanıyorlar: kıtlık ve merkez bankası düzenlemelerinin eksikliği. Buna ek olarak, Bitcoin’in halihazırda milyonlarca kullanıcısı olan ve kriptoların potansiyelini enflasyon riskinden korunma aracı olarak tanıyan ana akım şirketleri çekmeye hazır olduğunu kaydetti. Mashinsky’ye göre, Bitcoin fiyatı 2023 yılına kadar 250.000 dolara ulaşacak.

Elon Musk, kripto topluluğunda önde gelen bir figür, ancak eylemleri fiyatında düşüşe neden oldu. Elon Musk, iklimle ilgili endişelerini dile getirdi ve Tesla’nın bitcoin ödemelerini kabul etmesini yasakladı. Tesla, son yıllarda 300 milyon bitcoin satışı yaptı ve şirket onu “kriptoda turist” olarak görürse, onları tamamen kabul etmeyi bırakabilir. Ancak Tesla’nın %50 temiz enerji kullanımı hedefine ulaştığında Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini iddia ederek kendini destekledi.

Bitcoin‘deki bir başka etkili ses, kripto para birimi borç veren Celsius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky. Mashinsky’ye göre, Bitcoin 2021 yılına kadar 160.000 dolarlık bir fiyata ulaşacak. Daha önce fiyatın 2021’de benzer bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyordu. Bu fiyatın öncelikle kripto para biriminin geleneksel finansal sistemlerde benimsenmesi nedeniyle artacağını tahmin ediyor. Bu arada yatırımcılar, bitcoin blok ödülünün yarıya indirilmesi gibi diğer faktörlere dikkat etmelidir.

Stok – Akış Modeli ile BTC Yorumu

Bitcoin fiyatı için Stokt Akış modeli, küresel yatırımcılar için mükemmel bir taktiktir. 2050 yılına kadar bir bitcoinin 1 trilyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Diğer bir deyişle, arz azalıyor ve talep katlanarak artıyorsa, model doğrudur. Ancak bu, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin‘in o kadar değerli olacağı anlamına gelmiyor. Gelecekte, büyük olasılıkla olumsuz geri besleme faktörlerine çarpacak ve bir doyum noktasına ulaşacaktır.

s2fx model

Tarihsel olarak, bu modelin tahmin gücü sınırlıydı. Artık eskisi kadar kullanışlı olmasa da, Bitcoin fiyatını değerlendirmek için kullanışlı bir araç sağlıyor. Model, para birimini kıt bir kaynak olarak kabul eder ve ona öyle davranır. Kıt bir kaynak, arzı düşük olmasına rağmen zamanla değerini koruyan bir kaynaktır. Bu nedenle, tedarik eklemek zordur.

Bitcoin fiyat analizi için S2F modeli bugüne kadarki en doğru modeldi. Tahmini fiyat çizgisinden sapmalar, alıcıların bir düşüş satın alması gerektiğini gösterirken, pozitif sapmalar, satıcılara varlığı satmaları için sinyal verir. S2F modelinin doğruluğunu değerlendirmenin en iyi yolu, stok-akış sapma oranını ölçmektir. Bu metrik, fiyat eğilimlerinin diğer tüm metriklerden daha iyi bir resmini sağlar.

Yüksek-düşük oranına iyi bir örnek, Stok-Akış modelidir. Bir madeni paranın stok-akış oranı yüksekse, muhtemelen arzı sınırlıdır. Ancak oran yüksekse bu faydalı olabilir. Aksi takdirde, fiyat önemli ölçüde düşebilir. Oran düşük kaldığı sürece, fiyat tüccarlar için makul bir hedeftir. Kripto para biriminin fiyatını ve talebini dikkate almak da iyi bir uygulamadır.

Menzile Bağlı Eylem ile Kripto Paralara Bakış

Bitcoin‘in son teknik resmi, büyük kripto para birimlerinin aralıklarda ticaret yapmaya devam etmesiyle aynı kalıyor. Son günlerde, kripto piyasaları, ana manşetler yayınlandığında fiyat dalgalanmaları meydana geldiğinde, hisse senedi piyasalarıyla daha yakından ilişkili olma eğilimindeydi. Bununla birlikte, son haftaların fiyat modeli çok daha karmaşık ve Bitcoin fiyatının nasıl tepki vereceğini anlamak için daha ayrıntılı analiz gerekiyor.

Diğer alım satım göstergelerinde olduğu gibi, menzile bağlı alım satımın ana tekniği, tepkilerin en yüksek ve en düşük seviyelerini yatay trend çizgileriyle birleştirmektir. Eğilim çizgileri, kilit destek ve direnç alanlarını tanımlar. Trend çizgisinin gücü, fiyatın buna kaç kez tepki gösterdiğine bağlıdır. Fiyat aynı direnç trend çizgisinden ne kadar çok düşerse, o kadar güçlü olur. Bu strateji, her türlü teknik analizle iyi çalışır ve hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tüccarlar için idealdir.

Teknik analiz için günlük zaman çerçevesi kullanıldığında, aralığa bağlı eylem, piyasa için bir dizi soruna işaret edebilir. Bu modelle ilgili en büyük sorun, Bitcoin‘in oynaklığının azalmasıdır. Bu, yatırımcıların kâr etmek istiyorlarsa pozisyonlarını yeniden değerlendirmeleri ve yeni işlemler yapmaları gerektiği anlamına gelir. Bu model, yükselen fiyat hareketi ile karakterize edilir, ancak zayıf bir ralli ve düşüş eğilimi takip edebilir.

Bir pazar bir aralıkta olduğunda, alıcılar ve satıcılar eşit derecede agresiftir. Direnç seviyesinde, iki taraf da fiyatı yükseltmek için yeterince emin değil. Piyasa bir kez aralığın dışına çıktığında, net bir yön yoktur. Menzilli piyasa, fiyat hareketi rastgele olduğu için trend olan piyasalardan daha karmaşıktır. Bitcoin ticareti yapmak istiyorsanız, fiyatın ne zaman patlayacağını bilmeniz gerekir. Sabırlı olmanız gerekecek ancak bu piyasada para kazanmanıza yardımcı olacak birkaç kilit nokta var.

Dünyadaki Ülkelerin Enflasyon Verileri

ABD ekonomisindeki son stagflasyon, birçok Wall Street firmasını endişelendiriyor. Yavaşlayan ekonomik büyüme ve sürekli fiyat artışlarının birleşik etkileri “stagflasyon” olarak bilinir. Altın fiyatları tarihsel olarak enflasyona karşı güvenli bir liman olmuştur ve stagflasyonun Bitcoin’in değeri üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bu makale, enflasyonun etkilerini ve Bitcoin’in bu pazardaki yerini araştırıyor.

Nisan ayında TÜFE %4,2’ye ulaştığından, insanlar gelecekte daha kötü bir enflasyon oranından korkuyorlar. Sonuç olarak, Bitcoin genel nüfustan daha hızlı düşüyor. Bitcoin fiyatı, 2017 Aralık ortasındaki zirveden bu yana -%59,7 düştü. Ancak, TÜFE enflasyonundaki hızlanma sırasında değerinin %59,7’sini kaybetmeyecek. Ancak, son aylarda vahşi bir sürüş yaşadı.

Son yıllarda enflasyonda iki artış görüldü. İlk streç beş yıllık bir süreyi aştı ve inanılmaz getiriler sağladı. Bu süre zarfında Bitcoin %2,450 artarken, ikincisi Ocak 2015’ten Temmuz 2018’e kadar %3,438,3’tü. Bununla birlikte, Bitcoin’in ilk koşusu ivme kazanırken gerçekleşti ve bu insanların çoğu onu uzun vadeli spekülatif nedenlerle satın aldı. Enflasyon verileri, bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullanılmamalıdır.

Son raporlar, yüksek enflasyon seviyelerinin Bitcoin altyapısının daha fazla benimsenmesiyle ilişkili olduğuna işaret etti. Altyapı benimsenirken, bu tür veriler Bitcoin fiyatlarını hızlı bir şekilde başlatmak için bir sinyal olabilir. Bununla birlikte, yüksek enflasyon, bitcoin madenciliği altyapısının benimsenmesini de etkileyebilir, bu nedenle eğilimi yakından izlemek önemlidir. Grafik ve tablolardaki veriler yatırımcılar için faydalı bir araçtır. Örneğin, ekonomi yüksek enflasyon yaşıyorsa, Bitcoin madenciliğinde bir artış olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.