Airdrop nedir? Ne anlama gelir?

Airdrop, dil çevirisi “gökten para yağması” anlamına gelir. Ama kripto para sektöründe bu terim reklam ve tanıtım amaçlı dağıtılan kripto para olarak bilinir. Etkili bir kitle oluşturmak amacıyla...

283 0
283 0
airdrop nedir 1

Airdrop, dil çevirisi “gökten para yağması” anlamına gelir. Ama kripto para sektöründe bu terim reklam ve tanıtım amaçlı dağıtılan kripto para olarak bilinir. Etkili bir kitle oluşturmak amacıyla yeni çıkan kripto paranın çeşitli yöntemlerle dağıtılmasıdır.

En çok dağıtılma yöntemi ise başka bir kripto paranın hesaplarda bulundurulması şartı ile dağıtılma yöntemidir. Örnek vermek gerekirse, X şirketi CoinX çıkartacak ve airdrop ile belirli bir miktarını tanıtım amaçlı dağıtacak. Ve şart olarakta elinde CoinY barındırma koşulu olduğunu varsayalım. Kripto para cüzdanında CoinY barındıranlar için airdrop ile gelecek bir miktar CoinX olacaktır. Bu şekilde firma, kendi kriptosunun tanıtımını yapar. Aynı zamanda diğer kripto paranın cüzdanlarda bekletilmesi iki dijital varlık içinde prim yapması anlamına gelir.


Yorum