Sabit faizli borç verme, DeFi’yi daha da genişletebilir

Sabit faizli borç işlemleri büyük ses getirecek gibi duruyor. Merkezi olmayan finans işlemleri (DeFi) yıl boyunca genişleyerek büyük bir yatırımcı kitlesine ulaştı. Çok sayıda kişinin diğer yatırımların yanı...

790 0
790 0
defi lending

Sabit faizli borç işlemleri büyük ses getirecek gibi duruyor. Merkezi olmayan finans işlemleri (DeFi) yıl boyunca genişleyerek büyük bir yatırımcı kitlesine ulaştı. Çok sayıda kişinin diğer yatırımların yanı sıra borç verme veya borçlanma gibi finansal ürünlere erişmesine yardımcı oldu. Ancak araştırmacılar, DeFi pazarının geleneksel kripto para yatırımcısı ile daha önce dijital varlıklarda işlem yapmayan yatırımcıların kripto pazarına girmesine yardımcı olacak yeni sabit oranlı faiz çözümleri ile bu pazara dahil edilebileceğini düşünüyor.

Sabit faiz oranını Barnbridge (BOND) uygulamaya başladı

25 Ekim’de piyasaya sürülen ve bir gün içinde 140 kat artış ile tüm pazarı çılgına çeviren BOND kriptoparası, yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Çünkü diğer DeFi ‘lerin yanı sıra dev çıkış yapan bu kriptopara sabit faiz oranı uygulaması ile çıkış yaptı. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi önceki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sabit faizli borç verme DeFi ‘yi tekrar canlandırabilir !

Kripto analitik şirketi Messari’de bir araştırmacı olan Jack Purdy’ye göre, Merkezi Olmayan Finans piyasasında sabit faizli krediler eksik bir yön teşkil ediyormuş. Bu yatırımların küresel finansal sistemdeki en önemli yatırım yöntemlerinden biri olduğunu ifade ederek önemine vurgu yaptı.

Bu uygulamanın bir çok artısına dikkat çeken Purdy, sabit oranlı borç vermenin olumlu yönlerinden birine şöyle örnek verdi. Maliyetler ve sermaye getirisi hakkında net bilgiye ihtiyaç duyan borç verenler ve borç alanlar için kesinlik sağlayabilmeleri büyük avantaj olarak öne sürdü. Aynı zamanda, bu yatırım araçları yatırımcı duyarlılığı ile ilgili değerli veriler sağlayabilir.

Jack Purdy, bu açıklamaları resmi Twitter hesabından yayınladı. Ve ifadelerine şunları ekledi. Getiri eğrisi tersine döndüğünde, bunun nedeni yatırımcıların merkez bankalarının gelecekte faizleri düşürmesini beklemesidir. Böylelikle kısa vadeli faiz oranları uzun vadeli faiz oranlarından daha yüksek olacaktır.

Son olarak Purdy şunları kaydetti;

“Bir sonraki büyük şirket bir BTC satın aldığını duyurduğunda getiri eğrileri dikleşebilir, çünkü bu bir sonraki boğa piyasasında olduğumuz anlamına gelebilir. Borç verenler, kredinin fırsat maliyeti daha yüksek olduğu için daha yüksek bir sermaye getirisi talep edeceklerdir. “

Jack Purdy


Yorum