Dev banka, dijital para birimi geliştirmek için ConsenSys ‘i kullanıyor

Ethereum yazılım şirketi ConsenSys, Fransa’nın devlet tarafından yayınlanan dijital para birimine güç verebilecek teknoloji üzerinde çalışacak. Avrupa yatırım bankası Societe Generale’nin bir yan kuruluşu olan Forge, bir merkez...

843 0
843 0
Societe Generale

Ethereum yazılım şirketi ConsenSys, Fransa’nın devlet tarafından yayınlanan dijital para birimine güç verebilecek teknoloji üzerinde çalışacak.

Avrupa yatırım bankası Societe Generale’nin bir yan kuruluşu olan Forge, bir merkez bankası dijital para biriminin ihracı ile ilgili “teknoloji ve uzmanlık” sağlamak için Ethereum yazılım geliştirme merkezi ConsenSys ile çalışmaya karar verdi.

Avrupa Birliği’ndeki en büyük ikinci banka !

Mayıs ayında bir dijital euro testine katıldıktan sonra, Societe Generale – Forge, Banque de France tarafından Temmuz ayında bir CBDC için sekiz potansiyel ortağından biri olarak seçildi. Avrupa Birliği’ndeki en büyük ikinci ekonomiyi temsil eden Fransız merkez bankası, Avrupa’da bankalar arası ödeme için bir CBDC deneyen ilk bankalardan biridir.

Avrupa Merkez Bankası’nın şu anda teorik bir dijital avronun faydaları ve dezavantajları hakkında kamuoyuna danışma toplantıları düzenlediği göz önüne alındığında, Fransa onu gerçekten inşa etmek için çaba gösterecektir. Societe Generale – Forge’a ek olarak, HSBC ve Accenture da dahil olmak üzere yedi başka şirket, bankaya ve Avrupa’nın geri kalanına benimseme için birden fazla seçenek sunan bir Fransız CBDC’yi deniyor.

Forge CEO’su Jean-Marc Stenger, ConsenSys’in firmasının deneyleri için doğru seçim olduğunu düşünüyor ve yazılım şirketini “küresel olarak dağıtılmış defter teknolojisinin geliştirilmesinde kilit bir oyuncu” olarak nitelendiriyor ve “altyapı ve geliştirmenin çoğunu sunuyor blockchain topluluğu tarafından kullanılan araçlar. “


Yorum