Cezalar ile baş edemeyen iki borsa kepenk kapattı

Cezalar ile baş edemeyen iki borsa hüzün yaşıyor. Brezilya’da faaliyet gösteren Latoex ve Acesso borsaları, azalan ticaret hacimleri ve önemli para cezaları karşısında dayanamayıp kepenk kapattılar. Brezilya’daki milletvekilleri,...

370 0
370 0
brezilya 2 kripto para borsasi kapaniyor 1

Cezalar ile baş edemeyen iki borsa hüzün yaşıyor. Brezilya’da faaliyet gösteren Latoex ve Acesso borsaları, azalan ticaret hacimleri ve önemli para cezaları karşısında dayanamayıp kepenk kapattılar.

Brezilya’daki milletvekilleri, geçen yıl sektördeki yaygın sahtekarlık raporlarını ortaya koydular. Ardından kripto para birimi endüstrisi için vergi düzenlemeleri oluşturma ve uygulama konusunda destek aldılar. Bu düzenlemelerin etkisi hissedilmeye başladı. Cezalar ve vergiler borsaların canını sıkıyor. Bitcoin.com’a göre, ülkenin kripto para birimi borsalarından ikisi olan Acesso ve Latoex, ağır para cezaları, daha katı kurallar ve azalan ticaret hacimleri karşısında kapanma kararı aldı.

Acesso Bitcoin: Nedeni açık! Yeni düzenlemeler

Kapatılacak kripto borsalarından biri olan Acesso Bitcoin, kapanışının ana nedeni olarak yeni düzenlemelerin yarattığı mevcut durumu işaret etti.

Kurucu ortak Pedro Nunes, “Federal Gelir Servisi bu kuralları uygulamaya koyduktan sonra, işlem gören hacimde önemli bir düşüş fark ettik” dedi. “Ayrıca piyasanın daha küçük borsalar için soğuduğunu düşünüyoruz” diye ekledi.


Yorum