Dikkat! The Moon ‘a göre Bitcoin kritik bir seviyede

The Moon açıkladı ! Bitcoin (BTC) şuan ki seviyesinde tutunmak zorunda aksi durumda ise büyük bir akma ile sert düşüş, en değerli kripto para için kaçınılmaz olacaktır.

The Moon kritik eşik için uyardı

Kripto para analisti ve aynı zamanda popüler bir yatırımcı olan Carl, BTC için dikkat çekici destek ve direnç seviyelerini işaret etti. Destek 8132 dolar seviyesi kırıldığı takdirde büyük akma olan sert düşüş ile tam anlamıyla bir erime yaşayacaktır. Yatırımcı satış baskısı geçilmediği takdir ise bunun olma riski her zaman olacaktır. Direnç seviyesi olarak 8550 dolara pin atılmış durumda. Olurda direnç alabora edilebilirse de yüksek artış ile ok yukarı olacak. Boğaların bir kerede kendini keskin göstermesi ile artışı yakalamak güç olabilir. Yani yatırımcılar şuan için ya risk alacak yada geri çekilip bu durumu izleyecekler. Bitcoin için kritik bir olayı yakından takip etmek daha mantıklı bir adım olabilir. Özellikle anlık yatırımlar için.

Bunu açıklayan The Moon analisti Carl, piyasada ki çeşitli haberlere de dikkat çekti. Haberler seyrin kaderini belirleyebilir. Yatırımcı psikolojisi haberlere göre hareket ederse eğer bu durum yaşanabilir. Paylaştığı bir video da ölüm noktasını işaret ederek uyardı.

Artış yaşanırsa dalgalı olacak

Yine artış için sinyal verildiği anda yukarı yönün keskinliğine işaret edecek hareketin öncelikle dalgalı artış sonrasında keskin mum artışı ve son olarak tekrar dalga teorileri ile hareket yapabilir. Bazı mumların uzun olacağı kaçınılmaz olacakmış.

4 ayrı noktada aynı mum boyu

Teknik analiz grafiğinde yapmış olduğu analize göre BTC, 3 ayrı noktada aynı mum boyunu vererek davranmış. Şuan bulunduğu noktada aynı mum boyunu vermeye çalışıyor olabilir. Yani 4.mum boyunda da bu değişmezse olmaz eğer hareket kendini yineleyede bilir. 4.mum da ani yükselişte görülebilirmiş ama bunun tam olarak hareketini kestirmek mümkün değil.

Yazı yazılırkenki fiyatı 8450 dolar seviyesinde olan BTC, 153 milyar dolar kapitilizasyonu ile tüm kripto paralar arasında şuan zirvede ve 18.182.837 BTC adedi ile piyasada sirküle oluyor. En önemli olayı ise Halving (yarılanma), mayıs 2020 de gerçekleşecektir. Tüm yatırımcıları ilgilendiren bir konu olan yarılanma olayında yükselişin olması beklenmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.