BitMEX ile işlem nasıl yapılır?

BitMEX borsasında işlem yapabilmek için öncelikle Bitcoin (BTC) transfer etmeniz gerekecek. Diğer kripto paralarda işlem yapılabilir fakat fonlama ve para çekme işlemlerinde sadece BTC geçerlidir.

BitMEX ‘in Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu yüzden anlatımlarımızda İngilizce terimler olacaktır. Fonlama için “Account” seçeneğini tıklayıp, daha sonra yeşil buton olan “Deposit” seçeneğini tıklayın. Karekodun altındaki BTC adresinize yükleme yaptıktan sonra işleme başlayabilirsiniz.

Nasıl işlem yapılır?

Hesabınıza giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan kısım işlemleri / pozisyonları açacağınız yerdir. “Place Order” adı altında işlem detaylarını orada belirlersiniz ilk olarak. “Quantity” kısmına dolar bazında bir miktar belirlersiniz. İşin en kritik noktası kaldıraç belirleme olacaktır. “Your Position” bölümündeki bardan kaldıraç miktarınızı belirleyin. 125x en riskli orandır ve kesinlikle tavsiye edilmez. Sonrasında ise alış yönünde tahmin için yeşil buton “Buy”, satış tahmini içinde “Sell” olarak açarsınız pozisyonu.

İşlemlerin detaylı anlatım videosu çok yakında bu sayfada olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.