Bitcoin Gold saldırıya uğradı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in başka bir sert çatallanmadan doğan parası Bitcoin Gold (BTG), son zamanlarda yaklaşık 7.167 BTG veya 72 bin dolara mal olan yüzde 51 oranında saldırıya uğradı. BTG’de çift harcamalı bir olaydan durumu sezen MIT Bitcoin Club Başkanı James Lovejoy tarafından ortaya çıkarıldı.

Saldırının yapıldığı cüzdan deşifre edildi

Lovejoy, her iki durumda da saldırgan bloklarının Coinbase işleminde GWrW5dTZf5XwGWoJuqRKdzkzZFkwtWSqaP adresi ile çıkarıldığını kaydederek, ayrıca saldırı sırasında BTG’nin Binance para yatırma işlemlerinin “6 onaydan sonra ticaret için hesaba yatırıldığını ve 12 onaydan sonra para çekme için hazır olduğunu” belirtti.

James daha sonra konuşmasına şöyle devam etti;

On dört ya da on beş blok yeniden yapılanma böylece Binance’in her iki emanet döneminden de kaçacaktır. Binance o zamandan beri BTG için para çekme gereksinimlerini yirmi teyide çıkardı. Zhash için Nicehash piyasa fiyat verilerine dayanarak her bir yeniden çevirme maliyetinin yaklaşık 0,2 BTC (yaklaşık 1,700 dolar) civarında olduğunu tahmin ediyoruz ve saldırgan blok ödüllerinde aynı değerde telafi ederdi.

James Lovejoy

Çift harcamalarda saldırgan karşı tarafı dolandırmayı başarırsa, bu saldırıların karlı olabileceğini de sözlerine ekledi. Çifte harcamalar başarısız olsa bile bir kırılma olabileceğini öne sürdü. Ona göre, “BTG için onlarca blok sırasına ilişkin bir onay şartı, bir saldırıyı başlatmak için bütçe kısıtlamasını yapmak için hala çok azdır” diyerek dikkat çekti.

İki ayrı saldırıda 7167 BTG’lik vurgun

Saldırganlar sırasıyla 23 ve 24 Ocak’ta iki ayrı işlem yaparak 1.900 BTG ve 5.176 BTG ile toplamda 7167 BTG çaldılar.

Bitcoin Gold saldırıya uğradı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kriptopara Haberleri | Bitcoin, Altcoin ve Blockchain Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!