Bitcoin, Elliot Dalga ile 1000 dolarlık düzeltme yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC‘nin yeni bir boğa koşuşuna hazırlandığı bugünlerde Elliot Dalga Teorisi ile 1000 dolarlık düzeltme yaptı. 9200 dolar seviyelerinden 8200 seviyelerine kadar gerileyerek, oradan 8500 e tırmanarak dalganın tüm hatlarını ortaya çıkarmış oldu.

6400 dolar seviyelerine kadar düştükten sonra 9200 dolara yükselmişti. Oradan da 8200 e kadar gerilemişti. Şimdi ise yeni seviyesinde dolanan Bitcoin, son 30 gün içinde yüzde 40 tan fazla kazandırdı. Büyük düşüş yaşamasına rağmen genel tabloya baktığımızda aslında 30 gün içinde yatırımcısına iyi kazandırdı.

Elliott Dalga Teorisi ile tekrar korkulan yerden doğruldu

Elliott Dalga Teorisi’nde C-Dalgası ile Bitcoin neredeyse 10 yıl geri gitmekten kurtuldu aslında. Bu ciddi bir boğanında habercisi oldu aynı zamanda. Bununla birlikte, böyle bir hareket ilk olarak Bitcoin’in 100 haftalık hareketli ortalamadan düşmesini gerektiriyor ve şu anda kabaca 7.200 dolar. Bu seviyeyi kaybeden piyasa, kesinlikle 200 haftalık hareketli ortalamanın tekrar test edilmesine neden olacaktır.

200 haftalık hareketli ortalama yükselişi işaret ediyor

200 haftalık hareketli ortalama, Bitcoin’i 2018’in sonundaki 3100 dolarlık dip seviyesine yakalamıştı. 2019’da yeni bir ralliyi ateşleyen güçlü bir destek seviyesi olmuştu. 3100 seviyesini zorlamasına rağmen kıramamıştı. Bazı analistelere göre de BTC artık ölüm döşeğindeydi ama o destekten hızlı bir çıkış yakalayarak boğalarını tekrar arenaya salmıştı.

Elliott Dalga Teorisine göre, dürtü dalgaları birincil dalga yönünde 5 dalga ile hareket eder. Sonrasında ise üç dalga düzeltici ABC modeli izler. Bu senaryoya göre ise, A-dalgasının hedefi 3100 dolar ve B-dalgası Haziran ayı sonlarında 14 bin dolar ile en üstte olacaktı.

Dalga Teorisi olduğu gibi işliyor

ABC düzeltmelerinde, C-dalgası her zaman A-dalgasından daha düşüktür. Bu tür bir hareketin Bitcoin’nin aslında 20 bin dolara ulaşmadan önceki boğa piyasasının tepesinde potansiyel olarak 1000 dolar gibi dip bir seviyeyi işaret ediyor. Yani bin doları görmeden 20 bin dolar kırılmayacak. Tabi bunlar sadece dalga teorisi tahminleri yani gerçekte neler olur bilinmez. Bu tarz teoriler yatırımcılara sadece bilgi verir ama yatırıma yön veren onu yapan olur her zaman.

Bitcoin, Elliot Dalga ile 1000 dolarlık düzeltme yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kriptopara Haberleri | Bitcoin, Altcoin ve Blockchain Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!