Bitcoin de yeni tahmin 3200 dolar oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralarda bir günde fiyatlar yarı yarıya inince bu defa tahminler yukarı yönlü olmadı. Bitcoin de yeni tahmin 3,2k oldu.

Son yaşanan derin düşüşten sonra BTC için öne çıkan iki olay;

Adeta çakılma yaşayan Bitcoin, güven endeksini de kaybetti

Bir gün içinde %70 e kadar derin ve soluksuz iniş yaparak güven kaybetti. 3700 dolar seviyesini gördükten sonra toparlanarak 5500 dolara kadar düzeltme yaptı.

İstikrarlı teknik analiz grafiği dağıldı

Adım adım aşamalarını takip ediyordu. Dalga teorilerine genelde sadık kalan bir davranışa sahip iken şuan o görüş dağılmış durumda.

Bitcoinist ‘in yapmış olduğu anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete katılanların %48 i düşüşün devam edeceğini seçtiler.

Bitcoin’e olan güven azaldı

Katılımcıların neredeyse yarısı daha fazla satış ve geniş bir teslimiyet beklediğinden, Bitcoin’e olan güven düşük seviyelerde. Beklentiler neden öyle oldu? BTC fiyatının 2018’in düşük seviyelerinden bu yana görülmeyen seviyelere düşmesi ile oldu.

Peki yatırımcıların yaklaşık 3.200 dolar gibi düşük bir seviyeyi beklemelerini sağlayan şey nedir? Bitcoin fiyatı, geçen haftaki işlemlerde 4.000 doların altında gerçekleşen siparişler gördüğü için genel olarak bu hedeften çok uzak değildi. Ancak iyileşmeden sonra bile, BTC’nin daha yüksek bir seviyeye geri dönebileceği beklentisi yoktur.

Ülkemizde yaygın takipçisi olan Rookie ve onun gibi bir çok analist sonraki hareketleri kestirmekte güçlük çektiklerini ifade ediyorlar.

Teknik analiz grafiği işe yaramadı

BTC için yapılan hiç bir grafik işe yaramadı. 7k destek seviyesi dip olarak görülüyordu. Genel olarak görüşler bu yönde söyleniyordu. Ama tüm destek ve direnç seviyeleri patladı.

Bitcoin de yeni tahmin 3200 dolar oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kriptopara Haberleri | Bitcoin, Altcoin ve Blockchain Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!