Bitcoin ay sonunda 11.200 doları aşabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, dündendir hakimiyetinde bir düşüş göstermesine rağmen, bu yıl bazı mükemmel performanslarda kaydetmedi değil. Yazı yazılırken 9761 dolarlık bir fiyat etiketi kullanan Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesi bazı yatırımcılar için alarm vermiş olabilir. Bununla birlikte, bu düzeltme hareketi BTC’nin yukarı doğru yolculuğunda küçük bir sapmadan başka bir şey değildir.

Son 24 saatte 46 milyar dolar işlem gördü

Tüm kripto varlıkların yer aldığı CoinMarketCap‘ta, Bitcoin’in 182,3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olduğunu görüyoruz. BTC son 24 saat içinde tam 46 milyar dolar değerinde işlem gördü.

Bitcoin yükselen bir kama ile yoluna devam etmek istiyor

Değerli kripto, yükselen bir kama oluşumunda ilerliyor. Aralık ortasından bu yana trend çizgileri arasında hareket ediyor. Bu paternler vakaların %60’ında aşağı doğru kopuşlar sergiler ve yakın gelecekte bir kopukluk görünmese de, aşağı doğru hareket önümüzdeki günlerde ve haftalarda olası görünmemektedir.

Teknik açıdan baktığımızda, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar Ekim ayı sonlarında bir ölüm haçına girdikten sonra (Golden Cross) nihayet altın haçı geçmeye hazır halde. Bu, kısa ve orta vadede güçlü bir yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor aslında. Ama bunların hepsi birer analiz olduğunu ve yatırım tavsiyesi içermediğinide belirtmekte fayda olacaktır.

Yine “Stokastik RSI”, bir satın alma noktasının yaklaştığını gösterdi. Bu durumun 2020’de sadece iki kez gerçekleştiğini hatırlatalım. 20.0 işaretinin altına düştüğünde satın alma sinyallerini güçlendirdi. Yazma sırasında StochRSI düşerken, önümüzdeki hafta potansiyel altın haçı ile çakışan bir satın alma sinyali görebiliyorduk.

Yatay yönlü hareketin ardından 11.200 dolar seviyesi gelebilir

Şimdi düzeltme şokunu bir tarafa alalım. Doğru bir kerede 500 dolarlık bir düşüş yaşamış olabiliriz. Ama teknik göstergelerden gelen olumlu sinyaller orta vadede yukarı yönlü bir fiyat hareketini öngörmektedir. Şunu da unutmamak lazım ki BTC gelecek hafta yatay yönlü hareketin ardından 11.200 dolar seviyesine yükselebilir. Bu mümkündür. Bununla birlikte, düşük hacimli bir düğümün 11.200 dolarlık varlığı göz önüne alındığında, BTC’yi fiyat hedefine ulaştıktan sonraki haftalarda 11.600 dolar ila 11.700 dolar daha yüksek hacim düğümlerine de yükseltebilir.

Bitcoin ay sonunda 11.200 doları aşabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kriptopara Haberleri | Bitcoin, Altcoin ve Blockchain Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!